1 Mayıs İşçi Bayramı Kutlu Olsun

1-mayis-isci-bayrami

Tüm dünyada ve ülkemizde İşçi sınıfı, 1890 yılından bu yana 1 Mayısı “Uluslararası İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü” olarak kutlamaktadır.

Bu yıl 1 Mayıs, emekçi sınıfların sömürüsünü derinleştiren, kamu emekçilerinin ve işçi sınıfının kazanılmış haklarına karşı saldırıların yoğunlaştığı, taşeronlaştırmanın, esnek ve güvencesiz çalışmanın yaygınlaştığı, emekçilerin çalışma ve yaşam koşullarının giderek ağırlaştığı ve kamu emekçilerinin iş güvencesinden yoksun bir kamu istihdamı oluşturulmak istendiği  bir dönemde gerçekleşmektedir.

Ülkemizin geleceğinin  birlikte şekillendirilmesinde ve emekçilerin temel hakları ile  ekonomik talepleri için emekçilerin işbirliği içerisinde birlik olarak, dayanışma içinde mücadele etmesi kaçınılmazdır.

Emekçilerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyor; emeğin sömürüsünün olmadığı,hakça bir paylaşımın olduğu,insanca yaşam hakkına sahip, adil ve özgür bir dünya için birlik ve dayanışma içinde vereceğiniz mücadelenizi destekliyor, başarılar diliyorum.

SÜHEYLA GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here