10 Kasım 1938:Atatürk’ü Minnetle Anıyoruz

‘Büyük ölülere matem gerekmez; fikirlerine sadakat gerekir.”

SEN ÖLMEDİN!

Bugün, ulusumuzun ve insanlığın yetiştirdiği ulu önder,eşsiz devlet adamı,çalışma ve esin kaynağımız Ata’mızı sonsuzluğa uğurlayalı  yetmiş yedi yıl oldu. Ata’mızı saygı,minnet ve şükranla anıyorum.

Ulu Önderi,ölüm yıldönümünde matem içinde, yasımızı tutarak anarken;büyük eserim dediği Cumhuriyeti, yaşatmak ve hedef gösterdiği  çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak için, yaptıklarımızı bir kez daha düşünerek değerlendireceğiz.

Önce birey olarak ve sonra ulus olarak yapmamız gereken; Ulu Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini özümseyerek savunmak  ve fikirlerinin uygulayıcısı olarak, laik cumhuriyete ve çağdaş Türkiye’ye  sahip çıkarak, karanlığın her türüyle savaşan yurtseverler olmaktır.

O’na ve eserlerine sahip çıktıkça, Ata’mızı  gerçekten hissetmiş, sevmiş ve anlamış olacağız. Açtığı yolda, kurduğu ülküde,gösterdiği amaçlara hiç durmadan yürüyerek  ve çok çalışarak, yeminimizi yerine getireceğiz.İşte bunları başardığımız da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anmış ve hatırası önünde saygıyla eğilmiş olacağız.

Sevgili ATA’m,

Rehberimiz olan fikir ve düşüncelerinizle, yolunuzda ebediyen yürürken ışığınızla aydınlanacağız.Yılgınlığa ve teslimiyete düşmeden, size yürekten inanan milyonlar gibi, ruhunuzun manevi önderliğinde; gösterdiğiniz hedeflere bilimin,insanlığın ve çağdaş uygarlığın yolundan giderek ulaşmanın azim ve kararlılığı içindeyiz. Sizi tanımak,tanıtmak;anlamak,anlatmak en temel görevimizdir.

Yolunuzda inanç ve kararlılıkla yürümeye söz veriyoruz.

Rehberimizsin, Işığımızsın, SEN ÖLMEDİN…

Manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyorum. Saygılarımla.

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here