19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Bugün 19 Mayıs, gençlerimizin bayramı var.

19 Mayıs, Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal, ya ölüm” parolası ile emperyalizme karşı, halk egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni bir devlet kurmak amacıyla başlattığı,  kuvayi milliyeci hareketin ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919’da başlatılan milli mücadelemiz, aynı zamanda emperyalizmin sömürüsü ve saldırısı altında ezilen, bağımsızlık isteyen tüm uluslara da örnek olmuştur.

Gençler, Büyük Önderimiz’ in size güvenerek armağan ettiği yarınlarımızda, devrim ve ilkelerinin uygulayıcısı olarak ;önünüze çıkacak her türlü engelle mücadele ederek, cumhuriyetimizin temel değerlerine, laik ve demokratik kazanımlarına sahip çıkarak, tehlike anında üzerinize düşeni yapacağınıza inanıyorum.

Unutmayın ki, Ata’mızın Gençliğe Hitabesi ve Bursa Nutku ; sizlere görevinizi bildirirken, aynı zamanda sizlere olan inancın ve güvenin sembolüdür. Sizler, yapay kutlama ve sözlerle değil; her gün becerilerinizi ve çalışkanlığınızı arttırarak, zihinlerinizi geliştirerek, Ata’mızın sizlere olan inancını boşa çıkartmayacaksınız.

Her gencimizin bir “Mustafa Kemal” olduğu inancıyla ve sizlere duyduğum güvenle; Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı kutluyor, varlığımızı borçlu olduğumuz başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ile anıyorum.

Süheyla GÜLEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here