Büyük Zaferin 99. Yılı Milletimize Kutlu Olsun

30-agustos-zafer-bayrami-fotolari-2021

26 Ağustos 1922 sabahı başlayan Büyük Taaruz ve 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi zaferlerinin doksan dokuzuncu yıl dönümünde, bu büyük zaferleri bir kez daha kutlamanın gururu ve heyecanı içindeyiz.

Büyük kurtarıcı ve çağın en büyük stratejisti Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’ da milletine güvenerek başlattığıadeta yok oluştan var oluşa milli mücadele; İnönü, Sakarya,Büyük Taaruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi zaferleri ile nihai sonuca ulaşmış, işgalciler kovulmuştur.

30 Ağustos şanlı zaferi vatan sevgisinin, kahramanlığın, fedakârlığın; vatan toprağını namus bilerek canını vatanına ve milletine adamış kahraman milletimizin destanıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’deki Büyük Zafer’i, 1924 Dumlupınar konuşmasında şöyle anlatıyordu:

“Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur. Ama Türk Ulusu’nun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım vermekte kesin etkili bir meydan savaşı hatırlamıyorum.

Türk Devleti’nin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır.”

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK  ve kahraman milletimiz,o gün nasıl al bayrağımızı vatan topraklarında dalgalandırdıysa, bugün bizlerde aynı ruh ve bağımsızlık ateşiyle yürümeye devam edeceğiz.

Ulusumuza bağımsızlık ve özgürlük getiren Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin doksan dokuzuncu yıl dönümünün sevincini yaşayıp coşkuyla kutlayan, şanlı milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor; başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ulusumuzun bağımsız , özgür ve onurlu yaşaması için canlarıyla bu toprakları vatan yapan kahraman vatan evlatları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha sonsuz şükran ,saygı ve minnetle anıyoruz.

Büyük zaferin 99.yılında milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu Olsun!

Açık Kapı Derneği Yönetim Kurulu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here