Süheyla Gülen Üniversiteli Gençlerle Buluştu

universiteli-genclerle

Atatürk devrimlerinin yılmaz öncüsü ve savunucusu Süheyla GÜLEN’in sosyal, kültürel ve toplumsal olarak bir takım misyonu vardır. Bu bağlamda geleceğimizin teminatı olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün emanet ettiği göz bebeğimiz Cumhuriyetimizi koruyacak ve medeni ülkeler seviyesine çıkaracak genç kuşakların eğitim ve öğretimine büyük önem vermektedir.

Süheyla Gülen, gençlerimizin ilköğretimden yüksek öğretime tüm tahsil hayatları boyunca maddi ve manevi olarak her zaman yanındadır. Bu önemli organizasyona katılan değerli gençlerimizin tamamına yakınının üniversite’de okuyan ve üniversiteyi bitirip mesleklerinde çalışan bireylerden oluşması yıllardır ekilen tohumların meyveleridir. Eğitim alanının dışında gençlerin tiyatroya, müziğe, resme, edebiyata kısacası hayata yönlendirmek için de hizmet binamızda çeşitli kurslar açılmaktadır.

Dernek binamız yılın her günü dolup taşmakta ve insanlar tarafından Süheyla GÜLEN ziyaret edilmektedir. Çeşitli zamanlarda ve ortamlarda genç arkadaşlarımızdan gelen talepler neticesinde bu güzel organizasyon tertiplenmiştir.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Kültür okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek, anlama yeteneğini eğitmektir.”

“Millet, aynı kültürden insanların oluşturduğu toplumdur”. Mustafa Kemal Atatürk

Süheyla Gülen, yüce Atatürk’ün yukarıda ifade ettiği Milli Kültüre sahip bireylerin yetişmesi amacını taşımaktadır. Çünkü bir toplumu ayakta tutan en önemli gücün Milli kültür olduğunu her fırsatta ifade etmektedir. Evrensel değerlere sahip, insan hak ve hukukuna saygılı, laik dünya görüşüne sahip, yaşadığı ülkenin ve dünyanın sorunlarıyla ilgili, okuyan, yazan, çizen, üreten, duyarlı bilinçli bir gençlik ülkemizin ilerlemesine hizmet edecek ve müreffeh bir toplumun oluşmasına çok önemli bir katkı sağlayacaktır.

Türkiye’nin dört bir yanından;  birlik, beraberlik, sevgi  ve aynı ülkülere hizmet edebilmek için gelen değerli gençlerimize çok teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here