Süheyla Gülen ve Burslu Öğrencilerin Kep Töreni

süheyla-gülen-6-720x380

Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı Süheyla Gülen‘in destekleri ile öğrenim hayatlarını devam ettiren üniversiteli gençlerimiz mezuniyet keplerini Süheyla Gülen’in elinden giydiler.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir.” sözünden hareketle, ülkemizi yarınlara taşıyacak olan gençlerimize her zaman değer veren, toplumumuzu geriye götüren fikirlere karşı duracak yegane unsurun gençlik olduğunu gören ve bundan dolayı aklın ve bilimin rehberliğini kılavuz edinen , kendini geliştiren, çağdaş dünyanın temsilcileri olacak olan gençlere kapısını sonuna kadar açmıştır…

Bilinmelidir ki  Türkiye  Cumhuriyet’i Mustafa Kemal Atatürk’ün modern fikirleri üzerine inşa edilmiştir. Müreffeh bir Türkiye’nin yaratılması ancak Türk Milletinin ve onun çocuklarının Atatürkçü düşünce ikliminde yetiştirilmesi ve gelecek nesillere taşınması ile mümkün olacaktır !.. Bu noktada gençlerimize düşen en büyük sorumluluk , Atatürkçü düşünceye sarılmak, fikir Mustafa Kemal’in temsilcileri olmak, onun demokrasi, özgürlük ve bağımsızlık gibi ulvi ideallerini sonsuza kadar yaşatmaktır.

Gençlerimize yeni hayatlarında başarılar dileriz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here