1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü

EMEKÇİLERİN 1 MAYIS  BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN !

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü, emekçi sınıfların tüm dünyada birlik ve dayanışma içinde olduklarını gösterdikleri, emeğin simgesi haline gelmiş evrensel bir gündür.

Tüm dünyada emekçiler, bu günü bayram havasında alanlarda coşkuyla kutlarken, yasal ve demokratik haklarını kullanarak; sermaye güçleri ve yöneticilerce algılanması için, sorunlarını, tepkilerini ve taleplerini alanlarda özgürce dile getirerek, emekçilerin sesi olacaklardır.

Emekçilere, engellerle, baskılarla ve ayrıştırmalarla karşılaşmadan özgürce örgütlendikleri, alın terlerinin karşılığını aldıkları, ürettiklerini hakça paylaştıkları, her türlü sömürünün olmadığı, insan onuruna yaraşır ücret aldıkları günler için, verdikleri bu kararlı mücadelelerinde  başarılar diliyorum.

Emeğin Bayramını, verdiğiniz haklı emek mücadelesinden doğacak birlik ve beraberlikten güç alarak; coşkuyla, heyecanla toplumsal barış,hoşgörü ve kardeşlik içinde kutlamanız dileğiyle; 1 Mayıs Birlik,Mücadele ve Dayanışma Gününüz kutlu olsun.

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here