1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Kutlama Mesajı

1 Mayıs, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde en yüce değer olan emeğin, her türlü sömürüsünün ortadan kaldırılması ve emekçilerin yaşam koşullarının en temel insani seviyeye çıkarılması için verilen mücadelenin simgesidir.

Bu gün emekçiler,insanca çalışma koşulları ile sömürünün olmadığı özgür ve bağımsız bir ülkede yaşama isteklerini meydanlarda yüksek sesle bir kez daha bayram coşkusunu içinde dile getirecekler.

İş güvencesinin ve kıdem tazminatının kaldırılması çalışmaları ile güvencesiz, kuralsız ve esnek çalışma, grevlerin yasaklanması, iş cinayetleri, ucuz işgücü …  emekçilerin sorunlarından sadece bir kaçıdır.

Ülkemizin geleceğinin  birlikte şekillendirilmesinde ve emekçilerin ekonomik, özlük ve sınıfsal hakların kazanımında emekçilerin birlik olarak, dayanışma içinde mücadele etmesi kaçınılmazdır.

Emekçilerimizin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyor, emeğin sömürüsünün olmadığı adil ve özgür bir dünya için, birlik ve dayanışma içinde vereceğiniz mücadelenizi destekliyor, başarılar diliyorum.

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here