23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Ulusumuzun umutsuzluğa düştüğü karanlık işgal günlerinde, ulus egemenliğine inanarak, düşmanlarla mücadelesine devam eden,özgürlük için milletçe hareket edilmesi gerektiğine inanan Büyük Komutan Mustafa Kemal;  “Egemenlik kayıtsız  şartsız  milletindir” diyerek Cumhuriyetimizin temellerini 23 Nisan 1920 ‘de  atmıştır.

Sevgili çocuklar,

Her çocuğun doğumunun ailesi ve ülkesi için bir umut olması gibi, Türkiye Büyük  Millet Meclisi’nin açılışı da; millet egemenliğine dayalı, özgür ve bağımsız yaşamak isteyen ulusumuzun umudu olmuştur. Mustafa Kemal, ulusun bütün umut ettiklerini gerçekleştireceğine inandığı ve güvendiği siz çocuklara da bugünü “bayram” olarak armağan etmiştir.

Sevgili çocuklar,

Sizlerin, cumhuriyetin aydınlık yarınları olarak; özgür düşünen,  barışcıl , sağlıklı, eğitimli ,mutlu ve  Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda yetişmesi  için çalışacağımı ve her an yanınızda olduğumu, daima da olacağımı bilmenizi isterim.

Ne mutlu sizlere ki, tüm dünya çocukları ile heyecan içinde gururla kutladığınız bir bayramınız ve  MUSTAFA KEMAL gibi bir öğretmeniniz var.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgiyle gözlerinizden öpüyorum.

Süheyla GÜLEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here