18 Mart Çanakkale Zaferinin 101’inci Yıldönümü

Bugün 18 Mart Şehitler Günü. Ulusu ve vatanı  için,  şehit olan kahraman vatan evlatlarını; rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.

Bugün aynı zamanda şanlı tarihimize altın harflerle yazılmış olan Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümüdür.

Vatanlarına göz dikilerek , birlik ve beraberlikleri yok edilmeye, parçalanmaya çalışılan bir ulusun;  insanlık tarihine şan ve şerefle yazdığı bir kahramanlık destanıdır Çanakkale.

Her karış toprağı yüz binlerce vatan evladının kanıyla sulanmış, şehitler diyarıdır  Çanakkale.

Komutanının, “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!”, emri ile cesaretle ölüme gözü kapalı giden; ayaklarında çarık, üzerlerinde abası, çantasında azığı  olmayan ama  bunun yerine yüreklerinde millet, bayrak ve vatan sevgisiyle toprağa düşen Mehmetçiğin anıtıdır Çanakkale.

Milli Mücadele ruhunun ilk meşalesini yakacak, Arıburnu ve Anafartalar   kahramanı Yarbay Mustafa Kemal’in milletine duyduğu güvenin ve inancın kalesidir Çanakkale.

Çanakkale, Türk ulusunun gerçek kudretinin ,vatan sevgisinin,inancının ve kahramanlığının eşsiz zaferidir.

Bu zaferi çoşku, heyecan ve gururla kutlarken; bugünkü birlik ve beraberliğimizi  sağlayan Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını; kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum.

Süheyla GÜLEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here