8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, ülkemizde son günlerde yaşanan, bizleri çok üzen ‘Kadına Şiddet’ in gölgesinde kutlayacağız. Yaşamlarını yitiren kadınlarımızı saygıyla anıyor, kadına yönelik şiddeti kınıyor; bu tür olayların ve acıların tekrar yaşanmamasını diliyorum.

8 Mart , yaşamın her alanındaki emeğimizin ve yaşama kattığımız sayısız değerin yüceltildiği; hiçbir ayrım olmaksızın dünya üzerinde biz kadınları birleştiren, önemli bir gün olmalıdır.

Oysa bugün; emek ve daha birçok yönden nasıl sömürüldüğümüzün; yaşadığımız sorunların tartışılması ve gündeme getirilmesi için bir fırsat olarak görülür. Dünyada yaşanan hızlı değişim, sorumluluğumuzu ve yükümüzü arttırırken halen “ileri demokrasi” uygulanan ülkelerde dahi bizler; şiddet, ayrımcılık, cinayet, mobbing ve haksızlıklarla karşı karşıya kalmaktayız.

Bugün Türkiye’de elde ettiğimiz haklarımız; Ata’mızın gerçekleştirdiği devrimler ve uyguladığı ilkeler ile kazanılmıştır. Bizler de; siyaset ve yönetim içerisinde yer alarak,  sosyal ve demokratik haklarımızı savunarak,geliştirerek, “toplumsal cinsiyet eşitliğini” gerçekleştirmeliyiz.

İş ve sosyal yaşamın her alanında emek harcayan; insanlık için barış, eşitlik, adalet ve özgürlüklerin gelişmesine katkı sağlayan, tüm dünya kadınlarının, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutlar, mücadelelerinde tüm gücümle yanlarında olacağımı ifade ederek, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Süheyla GÜLEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here