Açık Kapı Derneği’nden anlamlı Anıtkabir Ziyareti

Süheyla Gülen’in onursal başkanlığını yaptığı Açık Kapı Derneği, Süheyla Gülen hanımefendinin liderliğinde , Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı olan Anıtkabir’e anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi.

Süheyla Gülen ve beraberindeki dernek üyeleri , Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Süheyla Gülen daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek burada bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Canım Atam,

Sevginizi,güveninizi ve saygınızı her fırsatta ifade ederek yücelttiğiniz, Türk kadınları olarak huzurunuzdayız.

Akla ve vicdana uymayan uygulamalarla karşı karşıya kalan bizlerle, medeni kanunda ve eğitimde haklar vererek, toplumsal yaşamın içinde olmamızı sağladınız.  Dünya milletlerinden önce, siyasal haklar da vererek, güçlü ve özgür kıldınız. Bizleri Milletin birer “ferdi” yaptınız. Minnettarız.

Yaşamın her alanında, çağın gereksinimlerini karşılayabilmek için çalışma ve başarılı olma azmindeyiz. Bizleri görmek istediğiniz her alanda, bilgi ve bilimle donanmak, böylece özgür olmak, özgür oldukça da karanlığa inat aydınlık günlere ulaşmada, vatanımız ve Cumhuriyetimiz için umut olmakta kararlıyız.”

Dili ile birlik eyleyen
Beş esmayı bilmeyen
Atatürk’ü sevmeyen
Anayasa’ya yüklenen
***
Başına koymuştur takka
Tazı hırkası dalında
Sonun Osmanlı yolunda
Yakışman Laikliğe

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

anitkabir-ozel-defteri-misaki-milli

1 YORUM

  1. Atatürk’ün bizlere armağan ettiği bu güzel ülkemizdeki bayramların daim olmasını diliyorum. Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun…Allah,bu ülkeden CUMHURİYET’in aydınlığını eksik etmesin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here