ULUSUMUZA BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK GETİREN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

Ulusumuz, Ulu önderimiz Mustafa Kemal’in, 19 Mayıs 1919’ da Samsun’dan başlattığı Kurtuluş Savaşı ile vatanını işgalci düşmana teslim etmeyeceğini göstermiş, kahramanlıklarla dolu direnişinde sayısız zaferler kazanmıştır.

26 Ağustos 1922’de başlatılan , Büyük Taarruz   30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır.

Zafer sonunda kahraman ordumuz, Başkomutanı Mustafa Kemal’in “Ordular!İlk hedefiniz Akdeniz’dir.İleri!  emri ile işgalcileri yurdumuzdan çıkarmıştır.

Türk ulusu birlik ve beraberlik içerisinde özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur.

Ülkemizin birliğine,kardeşliğine yönelik saldırılar karşısında, ulusumuz asırlardan beri birlik içerisinde olmuştur, olacaktır.

İşte bu birlik ve beraberliğimiz için; Türkiye Cumhuriyeti’nin vatanı ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmak, Atatürk ilke ve devrimlerinin uygulayıcısı, yılmaz savunucuları olmak görevimiz olmalıdır.

Ulusumuza bağımsızlık ve özgürlük getiren Büyük Taarruz’un 94.yıldönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ulusun bağımsızlığı , özgür ve onurlu yaşaması için,canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha sonsuz şükran ,saygı ve minnetle anıyorum.

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here