Milletimizi birlik ve beraberliğe davet ediyorum

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ

Ülkemizde uzun yıllardır devam eden  ve son iki aydır artarak yaşanan alçakça saldırılar nedeniyle, yüreğimize ateş düşmekte ve içimiz yanmaktadır. Her şehit haberiyle yüreğimiz dağlanmaktadır. Ülkemizin birçok farklı yerinde çığlıklar yükselmekte, ağıtlar yakılmaktadır.

Saldırılar, vatanımızda farklı etnik kimliğe, inançlara ve kültürel değerlere sahip yurttaşlarımızın, “Al Bayrak” altında, geçmişinden bugüne kadar birlikte yaşamını güçlendiren “ulusal birlik”,” kardeşlik”,”barış” ve “dayanışma” gibi bizi biz yapan değerler ile cumhuriyetimize kasteder hale gelmiştir. Bu üzücü olaylar ülke insanımızda endişe, korku ve kaygı yaratmaktadır.

Aslında zenginliğimiz olan, farklı etnik, kültürel ve inanç değerlerimizi, ayrılıkçı amaçları için kullanarak bizleri ayrıştırarak , birbirimizle çatışır hale  getirmeye çalışmaktadırlar. Öyle ki, terörün yarattığı bu ortama tepkilerde oluşacak, terörize ortamların yol açabileceği davranışlar, hiç istemeyecek üzücü olaylara ve yargısız infazlara dönüşebilir. Bu durum kaygı ve endişe vericidir.

Sonsuza dek sürmesini arzuladığımız kardeşliğimiz için;daha fazla kan akmasına ve daha fazla masum vatan evlatlarının ölmesine ve kaos ortamı yaratılmasına izin vermemeliyiz.Bunun için birbirimizle çatışmayı körükleyen eylem ve açıklamalardan kaçınmalıyız. Kardeşliğimize sahip çıkarak ,sorunları yarına aktarmadan konuşmalı, kimi durumlarda “yetersizliği” tartışılsa da  demokrasiden, barıştan  ve kardeşlikten yana olmalıyız.

Ulusal kurtuluş savaşımız da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  önderliğinde emperyalistlere ve onun yerli işbirlikçilerine karşı vermiş olduğumuz bağımsızlık mücadelesini nasıl kazandıysak, ulus olarak yine aynı kararlılık ve inançla, dayanışma içinde ,ülkemizi bu saldırılardan koruyarak, üzerimizde oynanan bu oyunları da bozacağımıza inanıyorum.

Hain saldırılara karşı ülkemizi ve bizleri korumak için hayatını kaybeden, kahraman vatan evlatları şehitlerimize, Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve ulusumuza başsağlığı; yaralı askerlerimize ve polislerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum.

Saygılarımla.

Süheyla GÜLEN

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here