2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA BAŞARILAR DİLERİM

Sevgili Öğrenciler,

Sizler, sevgiyle bakan gözlerinizle ve tatlı heyecanla, kendinizi daha güçlü kılacak yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyorsunuz. Bilgisizliğe karşı göstereceğiniz “öğrenme ve üretme” isteği sizi yaşamınız süresince güçlü kılacaktır. Sürekli öğrenerek,öğrendiğini özgürce yorumlayarak,yeteneklerinizi geliştirerek ve bilginizi çoğaltarak,bilimle ilgilenerek vatanımıza,ulusumuza ve insanlığa hizmet edeceksiniz.

İşte o zaman, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir. Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” idealleri gerçek olacaktır.Bunlarını gerçekleştirmenizde,bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı olmanız için, her zaman yanınızda ve yardımcınız olacağım.

Cumhuriyetimizin temel değerlerine,çağın gereklerine uygun Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Atatürkçü doğrultuda, çağdaş kültürle, aydınlıkçı, laik, bilimsel akılla yetişen öğrenci,yetiştiren tüm öğretmen,aile ve tüm eğitim çalışanlarının 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sağlıklı,huzurlu ve başarılı geçmesini dilerim.

Süheyla GÜLEN
Açık Kapı Derneği Onursal Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here